Predslov

07.12.2010 17:00

Pred každými komunálnymi voľbami si želáme, aby nám „práve tieto“ priniesli očakávané zmeny.

 

Zmeny v poslaneckom grémiu (chceme vidieť nové tváre),

 

zmeny v riadení na úrovni mesta (riadiace, organizačné, personálne zmeny na mestskom úrade, mestskej polícii, mestských podnikov...),

 

zmeny v prístupe k občanom (chceme, aby nami volení poslanci konečne hájili a presadzovali naše názory a záujmy, chceme byť informovaní o dianí, nápomocní alebo zapojení do prípravy rozhodnutí a do rozhodovania),

 

zmeny v hospodárení mesta (mnohým nie je jedno kam idú naše dane a prečo, aké sú priority a ako sa napĺňajú predvolebné sľuby)

 

a želáme si, aby počínanie našich poslancov, pracovníkov mestského úradu, mestských podnikov a organizácií bolo transparentné (nemajú čo tajiť, veď sú to naše spoločné záujmy).

 

Som presvedčený, že ako každé voľby, prídu kandidáti do kampane s novými víziami, predstavami a mnohými návrhmi na zmeny. A je len na nás, komu budeme veriť, kto nás presvedčí a komu dáme dôveru.

 

Tí čo pôjdeme voliť  pôjdeme preto, aby sme si :

 

·        buď splnili svoju občiansku povinnosť (niektorí),

 

·        (podaktorí) morálny záväzok (s motiváciou, alebo bez),

 

·        alebo z presvedčenia a so zápalom pre vec (takýchto nás bude tieto voľby dúfam najviac),

 

lebo ak sú zmeny nevyhnutné, dokážeme sa zomknúť ( aspoň na tú krátku chvíľu ťahať za jedno lano) aby sme podporili nositeľov nám blízkych myšlienok a názorov, alebo aspoň nové tváre.

 

 

Účasť na voľbách je naše právo vyjadriť svoj názor a postoj k tomu, ako má komunálna politika v nasledujúce štyri roky vyzerať. Kto a prečo nás bude zastupovať a rozhodovať o veciach verejných v našom mene. V týchto komunálnych voľbách to bude viac ako kedykoľvek pred tým, konfrontácia minulého, ktoré sa prezentovalo a doviedlo naše mesto tam kde je a budúceho, ktoré sa prezentuje predvolebnými sľubmi kam by chcelo, aby sa mesto uberalo.

 

Hovorí sa, že „nová metla dobre metie“. Som presvedčený, že treba poriadne pozametať.

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode